English  
   
 
ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı Adı
Şifre
Yeni Üyelik
Şifremi Unuttum

Site içi arama
Neden Boğaziçi

 

 

 

NEDEN  BOĞAZİÇİ BROKER’IN HİZMETLERİMİZDEN YARARLANMALISINIZ?

 

Sigorta Brokeri Ne Demektir?

Sigorta Brokeri, Hayat ve Hayat dışı sigorta branşlarını yaptırmak isteyenleri temsil eden, sözleşmenin akdinden önce gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasında ve temsil edilen kişilerin aksine bir talimatı yoksa şirket seçiminde tamamen tarafsız ve bağımsız davranarak, temsil edilen kişilerle sigorta şirketlerinin bir araya getirilmesinde, sözleşmenin uygulanmasında ve özellikle riziko gerçekleştiğinde tazminatın sözleşme hükümlerine uygun olarak ödenmesinde yardımcı olan gerçek veya tüzel kişidir.

 

 

Brokerlik faaliyetinde bulunmak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan Brokerlik Ruhsatı alınması gerekmektedir. Faaliyet izni alan brokerler T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından belli dönemlerde denetlenmektedir.

Sigorta brokerleri, temsil ettikleri kişilerin aksine bir talebi olmadığı takdirde en az üç sigorta şirketinden teklif almak, bu teklifleri ve karşılaştırmalı fiyatları temsil ettiği kişilere bildirmek zorundadırlar.

 

 

Brokerlar, hem Kurumsal hem de Bireysel kişilerin direkt anlamda sigorta sektöründeki temsilcisidir. Bu kişilerin haklarını kişi lehine hem objektiflik hem de profesyonellikle yerine getiren bir kuruluştur. Sigorta Brokeri kurumların ve kişilerin danışmanlığını yapar, kurumları ve kişileri temsil eder ve sigorta şirketlerinin değil sigortalının temsilcisidir.

 

 

Brokerlar, her zaman kendi konularında tecrübeli, uluslararası gelişmeleri yakından takip eden ve çalıştıkları kurumlara/kişilere en iyi çözüm ortaklarını sunabilecek eğitimli personel ile çalışmaktadır.

 

 

Boğaziçi Brokerlık, yukarıda sayılan tüm hizmetleri eksiksiz olarak yerine getiren bir kurumdur. Bunun yanında, sigorta çözümleri yanında reasürans çözümleri konusunda da hem Türkiye’deki sigorta şirketlerine hem de diğer ülkelerdeki çalışma ortaklarına en iyi hizmeti en profesyonel şekilde veren bir Sigorta/Reasürans Broker’ıdır. Reasürans Brokerlığı da şirketimizin en çok önem verdiği çözüm ortaklıklarının başında gelmekte ve her geçen yıl bu konudaki bilgi ve becerimizi arttırmaktayız. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında çalıştığımız şirketlere sunduğumuz yeni ürünler, trete çözümlemeleri ve risk danışmanlık hizmetleri her geçen yıl daha fazla takdir görmeye başlamıştır.

 

Boğaziçi Broker’ın Müşterilerilerine sunduğu başlıca

fayda ve avantajlar :

 

ü       Sigorta brokeri olarak müşterilerimiz adına hareket ederiz.

 

ü       Tarafsız ve bağımsız çalışırız.

 

ü       Müşteri memnuniyetine önem veririz.

 

ü       Tecrübeli ve uzman kadromuzla Müşterilerimizin risklerini analiz ederek ona en uygun sigorta planını sunarız.

 

ü       Hazırladığımız Sigorta planı çerçevesinde sigorta şirketlerinden temin ettiğimiz teklifleri değerlendirir ve Müşterilerimizi bilgilendiririz. 

 

ü       Müşterilerimizin risklerini en uygun kapsam ve maliyetle teminat altına alınmasını sağlarız.

 

ü       Teminat altına alınan Müşterilerimizin bilgilerinde ve risklerinde meydana gelen değişiklikleri takip eder ve gerekli çalışmaları yürütürüz.

 

ü       Hasara uğrayan Müşterilerimizin zararını en hızlı ve uygun şekilde karşılanması için çalışırız. 

 

ü       Müşterilerimizin poliçe vadeleri bitmeden gerekli hazırlıkların yapılarak alternatif teklifleri hazırlar ve bı prosedürlerin eksiksiz ve devamlı bir şekilde sürdürülmesini sağlarız.

 

Yazdır      Tavsiye Et

Powered by :  Polisoft Resmi Sitesi
Lütfen Bekleyiniz...